Praca hostessy – czy trudno dostać etat w tej branży?

Praca hostessy jest jednym z najbardziej pożądanych zawodów na rynku. Jako hostessa możesz zarobić dobre pieniądze, otrzymać szansę na kontakt z najlepszymi markami na świecie oraz ustawicznie poszerzać swoje horyzonty w trakcie wykonywania obowiązków. Jednak aby dostać się do tej branży, trzeba spełnić kilka specyficznych warunków – najlepiej być młodym, ładnym i dysponować odpowiednim zasobem umiejętności językowych i towarzyskich. Niestety, czasami może być trudno dostać etat jako hostessa.

Przede wszystkim praca hostessy wymaga posiadania procedur biznesowych i świadomości społecznej, które pomagają przyciągać uwagę publiczną i zadowalać klienta. Większość firm w tej branży stawia sobie jasne cele i wymaga od swoich pracowników doskonałej organizacji i kompetencji interpersonalnych. Zazwyczaj preferują one, aby pracownicy dysponowali minimalnym doświadczeniem zawodowym, a nawet jeśli go nie mają, starają się go nauczyć podczas procesu rekrutacji. Co więcej, jednym z najczęstszych wymogów stawianych osobom ubiegającym się o posadę hostessy jest posiadanie dobrych umiejętności językowych w jednym lub kilku obcych językach.

Choć może być trudno dostać etat w tej branży, to biorąc pod uwagę potencjał zarobkowy i możliwości rozwoju jako hostessa warto spróbować! Przed złożeniem aplikacji warto dopilnować wszystkich drobiazgów – od prawidłowo sformułowanych listów motywacyjnych po odpowiednie podanie się na spotkaniu kwalifikacyjnym – aby by ic o krok bliżej do realizacji marzeń o byciu hostessą.

Coraz częściej słyszymy o pracy hostessy. Praca ta cechuje się szeregiem pozytywnych aspektów – atrakcyjnym wyglądem, kontaktami interpersonalnymi oraz możliwościami rozwoju w wielu branżach. Ale czy można łatwo dostać do tego stanowiska?

Po pierwsze, przed przystąpieniem do poszukiwania pracy hostessy, należy zadbać o swój wygląd– na tym stanowisku najważniejsza jest prezencja i odpowiednia konwersacja ze zleceniodawcami. Trzeba również posiadać pogodne usposobienie i umiejętność przemawiania publicznie.

Kolejna ważna rzecz to dobór odpowiednich ofert pracy – warto postawić na agencje hostess, które są dobrym sposobem na dostanie silnego startu. Oferty te stwarzają możliwość uczestniczenia w wielu eventach i współpracy z klientami-co przekłada się na pomoc w budowaniu dobrych kontaktów na rynku pracy.

Jasno więc widać, że zdobycie etatu jako hostessa nie musi być trudnokrwiste! Jedyne co pozostaje to pozytywne nastawienie do przychodzących okazji oraz zrobienie odpowiednich kroków, aby maksymalnie je skorzystać.

Praca hostessy to coraz częściej pojawiający się zawód w Polsce. Chociaż wciąż jest to praca niezbyt popularna, szczególnie w porównaniu do krajów takich jak USA czy Wielka Brytania, możliwość aplikowania o etat w branży hostess czyni go interesującym zajęciem. Odpowiedź na pytanie „co trzeba zrobić, aby stać się hostessą?” może być skomplikowana: w przypadku wystawnych imprez i najlepszych marek reklamowych bardzo ważne jest przede wszystkim doświadczenie oraz wysokie kompetencje interpersonalne.

A co ze średnimi i mniejszymi firmami? Wygląda na to, że ich potrzeby są prostsze i mimo tego, że osoby ubiegające się o etat muszą być profesjonalne, nie ma konieczności posiadania doświadczenia na tym polu. Młodzi ludzie kandydujący do pracy hostessy powinni skupić swoje energie na doskonaleniu umiejętności społecznych oraz zdobieniu potrzebnej wiedzy.

Hostesska jest takim pomostem między organizatorami a gośćmi, łagodzi sytuacje i odpowiada za harmonijny przebieg imprez oraz dba o ich sukces. Jest to bardzo ważny element każdej imprezy – dlatego też firmy szukają osób,które bardzo dobrze poradzą sobie z tego typu rolami. Największa różnica widoczna jest pomiędzy stanowiskami hostess i stewardess – praca hostessy jest czasowa, natomiast stewardessa to już stałe stanowisko cieszce bywania na róznych eventach.

Podsumowujac – praca hostessy to wciągajace i interesujace zadanie i nie jest tak trudno dostać taki etat – pod warunkiem, że spełnisz odpowiednie warunki. Z pewnością Twoje dbałość o szczegoly spotka sie z duza aprobata zarowno gosci jak i samego organizatora imprezy.