Projektowanie pokoju dziecka

Panele 3D w pokoju dziecka - kreatywne pomysły

Gdy słyszymy o panelach dekoracyjnych 3D, zwykle myślimy o nich przede wszystkim jako o rozwiązaniach sprawdzających się znakomicie w sypialniach oraz w salonach. Okazuje się jednak, że coraz częściej można je spotkać także w pokojach dziecięcych.

Producenci paneli szybko dostrzegli, że mają do czynienia z dużym polem do manewru, nic więc dziwnego, że ich oferta obejmuje coraz bardziej zróżnicowane wzory przypadające do gustu zarówno maluchom, jak i nieco starszym dzieciom. Najmłodsi z pewnością zakochają się wzorami imitującymi klocki i puzzle. Również nieco starsi użytkownicy powinni być zadowoleni, na nich bowiem czekają choćby wzory geometryczne zwracające na siebie uwagę ze względu na intensywną kolorystykę, w jakiej są utrzymane. Jakie rozwiązania zastosować zatem w pierwszej kolejności? Tego wszystkiego dowiedz się na: http://ehomuteboards.com/pl/panele-3d-nowoczesny-trend-ozdabiania-scian/

Pastelowe puzzle – dekoracje na ścianę do pokoju dziecka

Jeśli nasze dziecko jest jeszcze małe, możemy zastanowić się nad pastelowymi puzzlami. Panele ścienne nie przez przypadek są w tym wydaniu pomalowane na intensywne, różniące się między sobą kolory, dzieci bowiem cenią sobie intensywność barw. Jeśli puzzle wprowadzimy w ich nieco bardziej monochromatycznej wersji, może się okazać, że przygotowana przez nas propozycja spodoba się również nastoletnim użytkownikom pokoju. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o puzzlach do wykonania których wykorzystuje się beton architektoniczny. Oczywiście, wprowadzanie odważnych kolorów wiąże się z ryzykiem dokonania remontu w niedalekim czasie. Jeśli wolimy ustrzec się przed taką ewentualnością, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem okaże się postawienie na szarości – ciekawe, a jednocześnie neutralne.

Kolorowe wnętrze dziecięce

Dzieci mają różne pasje, nic więc dziwnego, że w przypadku wielu z nich to klocki zasługują na miano ulubionej zabawki. Panele ścienne mogą o tym informować każdego, kto znajdzie się w dziecięcym pokoju, a do tworzenia trójwymiarowych wzorów z klocków z powodzeniem wykorzystywane są zarówno elementy prostokątne, jak i kwadratowe Po raz kolejny tylko od nas zależy też, na jaką kolorystykę się zdecydujemy. Może być ona bardzo intensywna, nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby kolory były bardziej stonowane. A może bardziej podoba nam się ściana, która opowiada jakąś historię?

 Wesołe słonie – dekoracja ścienna nie tylko dla najmłodszych

Od niedawna w sprzedaży dostępne są gipsowe panele trójwymiarowe z wzorami słoni i nie sposób nie zgodzić się z tym, że jest to motyw nie tylko wesoły, ale również oryginalny. Słonie zwykle są białe, co nadaje kreacji uniwersalności, a jednocześnie przyczynia się do tego, że mogą się nimi zainteresować nie tylko maluchy. Jeszcze innym rozwiązaniem jest postawienie na nietypowy wzór, przy jednoczesnym założeniu, że panele nie będą odbiegały od siebie kolorystycznie. Ponownie mamy do czynienia z rozwiązaniem nie tylko oryginalnym, ale i na tyle uniwersalnym, że jego zastosowanie nie wiąże się z ryzykiem szybkiego remontu.

Kolorowe koła – idealne dekoracje ścienne do przedszkola

Jeśli jesteśmy rodzicami przedszkolaka, w jego pokoju z pewnością mile widziane będą kolorowe koła. Tego rodzaju panele święcą zresztą triumfy nie tylko w samych pokojach dziecięcych. Coraz częściej możemy spotkać je również w przedszkolach, gdzie pobudzają wyobraźnię maluchów.