Fakty i ciekawostki

Przegląd zastosowań paneli 3D

Osoby, które zastanawiają się nad tym, jaką metodę zastosować, aby urozmaicić nieco aranżację domu lub mieszkania, coraz częściej skłaniają się ku trójwymiarowym panelom ściennym. Te oryginalne rozwiązanie przyczynia się do tego, że wnętrze jest w stanie zmienić zdecydowanie swój charakter, co sprawia, że zyskuje ono niepowtarzalny styl.

Oczywiście, czym innym jest wiedza na temat tego, że w sprzedaży dostępne są tego rodzaju inspirujące rozwiązania, a czym innym wykorzystanie jej w praktyce. Warto zatem zastanowić się nad tym, jak wyglądają ciekawe realizacje w poszczególnych połączeniach, nic nie stoi bowiem na przeszkodzie temu, aby inspirować się ciekawymi pomysłami wcielanymi w życie przez osoby, które mają większe niż my doświadczenie w projektowaniu wnętrz.

Panele 3d w salonie

Jednym z tych pomieszczeń, w których panele ścienne prezentują się szczególnie dobrze, niezmiennie pozostaje salon. W tym przypadku można wykorzystać je zarówno od udekorowania ściany za sofą lub narożnikiem, jak i wtedy, gdy zależy nam na wyróżnieniu ściany, która znajduje się za telewizorem. Nie trzeba zresztą wykorzystywać ich do zajmowania całego salonu, równie dobrze sprawdzają się bowiem jako pojedynczy detal aranżacyjny. Nowoczesne wnętrza są zresztą jak gdyby stworzone do tego, aby pojawiały się w nich pojedyncze płyty 3D, które swoim ułożeniem przypominają modernistyczny obraz.

Aranżacja sypialni

Ozdoby na ścianę do sypialni

Również sypialnia sprawdza się jako miejsce, w którym można umieścić panele 3D. Nikogo nie powinno zaskakiwać przy tym to, że miejscem najbardziej naturalnym wydaje się w tym kontekście ściana umieszczona za łóżkiem, co pomaga w wyeksponowaniu tego szczególnie ważnego mebla. Sypialnia rządzi się specjalnymi prawami, nic więc dziwnego, że również obecne w niej panele są niepowtarzalne. Tu sprawdzają się zwłaszcza piankowe panele pokryte miękkim materiałem, który w dotyku przypomina zamsz. Co ciekawe, panele 3D w sypialni nie muszą wcale pojawiać się na ścianach, równie dobrze sprawdzają się bowiem na suficie.

Panele ozdobne do kuchni

Jeśli chcemy wykorzystać panele trójwymiarowe naprawdę kreatywnie, nie powinniśmy zapominać i o tym, że z powodzeniem można zaliczyć je do rozwiązań, które sprawdzą się tak w kuchni, jak i w jadalni. Najczęściej pojawiają się one w przestrzeni pomiędzy szafkami, choć panele pojawiają się także na samych szafkach. W jadalni panele najczęściej są nietypowym tłem dla mniej lub bardziej klasycznych mebli stołowych, choć często wykorzystuje się je także w sposób bardziej artystyczny tak, jak miało to miejsce w salonie. Panele ścienne 3D mogą z powodzeniem trafić też do łazienki i pokoju dziecięcego.