Fakty i ciekawostki

Czy warto wybrać meble Ikea do pokoju dziecka?

Gdybyśmy mieli wskazać szwedzką firmę, która jest znana w każdym niemal zakątku świata, nasz wybór z pewnością natychmiast padłby na Ikeę. Ten oferujący meble i artykuły wyposażenia wnętrz podmiot cieszy się dużym zainteresowaniem również w Polsce. Nic zatem dziwnego, że i nasi rodacy zastanawiają się nad tym, czy skorzystać z jego oferty i jakimi rozwiązaniami zainteresować się w pierwszej kolejności.

Czy warto kupować w Ikea?

Ikea ma, oczywiście, nie tylko zwolenników, ale i pewne grono przeciwników. Jego przedstawiciele podchodzą sceptycznie do proponowanej przez nią oferty. Meblom z Ikei często zarzuca się brak indywidualizmu, niejednokrotnie można przy tym usłyszeć, że ich trwałość pozostawia sporo do życzenia. Trudno jednak nie oprzeć się wrażeniu, że są to zarzuty stawiane nieco na wyrost. Ikea jest znana z tego, że dba nie tylko o jakość polecanych przez siebie produktów, ale i o ich wykonanie. Elementy wyposażenia z kolekcji Ikea znajdują się w dziesiątkach pokoi dziecięcych na całym świecie, nie można więc zgodzić się z tym, że ich jakość budzi poważne zastrzeżenia, w takim przypadku bowiem nie mielibyśmy do czynienia z omawianym tu zjawiskiem. Co ciekawe, po rozwiązania oferowane przez szwedzkiego potentata meblowego sięgają często osoby zawodowo zajmujące się aranżowaniem wnętrz. Również ten argument działa na niekorzyść sceptyków i stanowi najlepszy dowód na to, że design proponowany przez firmę Ikea jest wart polecenia i powinien budzić zainteresowanie.

Wybór mebli dziecięcych

Często mówi się o tym, że konsumenci nie są sentymentalni i „głosują portfelami”. Jeśli będziemy to mieli na uwadze, będziemy też musieli przyznać, że Ikea jest miejscem wartym polecenia. Oczywiście, przed meblami, które mają pojawić się w dziecięcym pokoju, stawia się szczególnie duże wyzwania. Oczekuje się, że będą one niepowtarzalne i okazuje się, że szwedzki producent jest w stanie spełnić tego rodzaju wymogi. Znakiem rozpoznawczym mebli z Ikea wydaje się nie tylko dość niska cena, ale i bogactwo pomysłowych rozwiązań. Nie można nie docenić również ich sporej pojemności, co zasługuje na uwagę zwłaszcza, gdy uświadomimy sobie, że w zdecydowanej większości przypadków mamy do czynienia z rozwiązaniami, które można umieścić na niewielkiej przestrzeni.

Meble Ikea do pokoju dziecka

Najmłodsi mają powody do zadowolenia, rodzicom pozostaje zaś dokonanie wyboru tego rozwiązania, które wydaje się w największym stopniu dostosowane do dziecięcych potrzeb. Wybór nie jest mały, jedną z ciekawszych propozycji wydaje się zaś seria kolorowych mebli do siedzenia znana jako Mammut. Komplet składa się ze stolika, krzesła oraz taboretu, a ponieważ mamy do czynienia z rozwiązaniami wykonanymi z tworzyw sztucznych, nie można nie docenić ich wyjątkowej lekkości, która musi przypaść dzieciom do gustu. Rodzice muszą docenić też obecność zaokrąglonych kątów, które sprawiają, że nie trzeba obawiać się o bezpieczeństwo maluchów. Innym ciekawym rozwiązaniem wydaje się system przechowywania Trofast, na który składają się półki z regałami. To idealne rozwiązanie zwłaszcza, gdy dziecko zajmuje stosunkowo niewielką przestrzeń, wtedy bowiem utrzymanie jej w porządku ma kluczowe znaczenie.