Być hostessą...

Zawód hostessy bardzo rozpowszechnił się w ostatnim czasie. Właściwie już nie spotkamy się z organizacją targów, eventów czy nawet promocji w supermarkecie bez dziewcząt bądź chłopców w roli promotorów. Otwiera się także coraz więcej agencji zajmującej się pośrednictwem między hostessami a firmami mającymi chęć taką osobę zatrudnić.

 

Rola hostessy

 

Często z biur hostess korzystają organizatorzy konferencji, sympozjów, imprez plenerowych a także różnego rodzaju promocji i degustacji. Zadaniem osoby zatrudnionej na tym stanowisku jest dbanie o dobre imię reprezentowanej firmy, robienie najlepszego pierwszego wrażenia, zajmowanie się klientami, rozmawianie z nimi w celu zachęcenia do skorzystania z usług firmy a także sama obsługa eventu z zachowaniem wszystkich zasad zgodnych z savior-vivre'm.

 

Zadania hostessy

 

Promotorki zajmują się obsługą konferencji, spotkań integracyjnych, bankietów oraz wielu innych imprez biznesowych. Ich główne zadania to witanie gości, sprawdzanie listy obecności, czasami rozdawanie identyfikatorów, podawanie napojów oraz przekąsek, pilnowanie aby nikomu nic nie zabrakło. Wymaga się od nich czasami aby brały udział w konwersacji z zaproszonymi osobami jednak muszą to robić z klasą czyli nie mogą być natrętne i narzucające się osobom, które nie mają na to ochoty bo zostanie to źle odebrane.

 

Szkolenie hostessy

 

Jeśli chcemy mieć pracownika, który będzie spełniał wszystkie nasze wymagania musimy w niego zainwestować. Konieczne są ciągle szkolenia czyli między innymi: nauka języków obcych, poznawanie mechanizmów działania firm, których jest przedstawicielką, znajomość zasad savoir-vivre'u. Hostessa musi umieć komunikować się na każdym szczeblu z klasą. Istotny jest oczywiście jej wygląd bo musi być osobą zadbaną, wysportowaną, z dobrą prezencją.

Profesjonalistka nie jest osobą zajmującą się wyłącznie promowaniem i funkcjonowaniem degustacji produktów w supermarkecie tylko osoba wywierająca ogromny wpływ na postrzeganie naszej firmy lub organizacji. Z takimi rzeczami nie poradzi sobie osoba nieposiadająca odpowiednich kwalifikacji i poziomu wyszkolenia. Zwykle dziewczyny pracujące na tak zwanych „promocjach” w sklepach nie są przysyłane tam z agencji hostess tylko zatrudniane przypadkowo. Nie mamy więc żadnej gwarancji jeśli chodzi o ich możliwości pracy w tak wymagającym zawodze hostessy.

 

Patrząc z boku ich praca może wydawać się być łatwą, przyjemną, ze sporym zarobkiem jednak przetrwają w niej osoby sprytne, inteligentne i wytrwałe. Jeśli nie chcemy trafić na hostessę bez przygotowania, która nie poradzi sobie w stresujących sytuacja warto jest skorzystać z agencji hostess. Jest to baza profesjonalnie przygotowanych do tego zadania dziewcząt, którym zależy na pracy i rozwoju osobistym, które spełniają nawet największe wymagania pracodawcy.