Dziewczyny na eventy

Zatrudnianie hostess na każde większe spotkanie biznesowe, targi czy konferencje jest już obowiązkiem każdej szanującej się firmy, która organizuje event. Mają one szereg obowiązków, które muszą wypełnić aby spełnić oczekiwania agencji lub klienta.

Jedynym punktem wspólnym, który łączy wszystkie hostessy jest atrakcyjny wygląd. Nie wszystkie muszą być wysokimi blondynkami z długimi nogami, ważne jest to aby dziewczyna miała dobrą prezencję. Robi pierwsze wrażenie na klientach i zachęca ich do bliższego zapoznania się z ofertą, którą reprezentuje.

 

Zadania hostessy

 

Niezależnie od rodzaju imprezy/promocji zadania hostessy są dość podobne. Ma za zadanie przywitać klienta, zachęcić do rozmowy, przekonać do prezentowanej oferty. Musi dobrze się prezentować, żeby przyciągnąć osobę, która stanie się potencjalnym zainteresowanym ale także być komunikatywna, pogodna, życzliwa. Istotne jest to aby hostessa była inteligentną osobą i znała jakiś język obcy. Profesjonalistka potrafi w fachowy sposób poinformować klienta/gości o najważniejszych sprawach a także jest w stanie z chęcią i precyzją odpowiadać na ich pytania w razie wątpliwości a także zareagować w razie nietypowej sytuacji. Także jak widać sam wygląd nie jest w tej pracy niezbędny ale na pewno jest miłym dodatkiem.

 

Wizerunek hostessy

 

Podczas rekrutacji agencje hostess zwykle stają przed problemem związanym właśnie z wyglądem kandydatek. Przesyłają one często zdjęcia wyretuszowane, stare albo wystylizowane przy czym ich obecny wizerunek bardzo się od nich różni. Zwłaszcza kłopotliwy jest kolor włosów bo zdarza się, że klienci życzą sobie dziewczynę z określonym kolorem, np. rudym ale przed samym eventem może okazać się, że zmieniła ona kolor włosów na czarny. Jedynym rozwiązaniem jest spotkanie się z hostessą przed jej zatrudnieniem aby ocenić jak się prezentuje, informując jednocześnie o wymaganiach klienta. Bardzo ważny jest także strój na event bo klient zwykle przekazuje go do agencji ale tylko w jednym rozmiarze (zwykle jest to S), musimy pamiętać o tym, żeby nasza hostessa zmieściła się bez problemu w kostium.

 

Zadania do podziału

 

Zawsze podczas eventu nad hostessą musi czuwać supervisor, który będzie odpowiedzialny za zatrudnione dziewczyny i ich komunikację. Takie koordynator informuje hostessy o obowiązkach jakie muszą wypełnić (ustalony wcześniej z klientem). Muszą być one zrozumiałe dla hostessy bo podczas imprezy ona będzie przekazywać je gościom. Trzeba też ustalić podstawowe reguły jak przerwy, wyjścia do toalety, przymus kontaktu z supervisorem.

Ważne jest zorganizowanie imprezy przed rozpoczęciem się eventu, hostessa musi poznać dobrze miejsce pracy, wiedzieć gdzie są toalety, wejście, wyjście, bufet czy parking. Należy poinformować ją jaki charakter ma impreza, kto ja organizuje, kim będą goście którzy przyjdą i czego będą od nich oczekiwać.

 

Złote rady dla koordynatora

 

Należy uczulić hostessy przed mówieniem, że czegoś nie wiedzą gościom bo źle to wygląda. Przecież one są zatrudnione w celu przekazywania informacji, więc jeśli nie są czegoś pewne niech lepiej sprawdzą daną informację żeby przekazać ją pytającemu. Będzie musiał chwilę poczekać ale nie zarzuci braku profesjonalizmu hostessie. Powodzenie całego eventu zależy jednak od sprawnego supervisora, który odpowiednio przeszkoli hostessy.